sobota, 31 grudnia 2016

Grudniowe zabawy z filcem - Dziecko na warsztat 4

Zabawy w teatr to jedna z moich ulubionych aktywności z dziećmi. Oprócz dobrej zabawy wspaniale wpływają na rozwój wyobraźni i kreatywności maluchów. Postanowiłam zrobić Natalii niespodziankę i wykonać dla niej własną scenę do zabawy w teatrzyk. Miał to być prezent pod choinkę i zapewniam was, było niezwykle trudno utrzymać to wszystko w sekrecie. Radości było co niemiara,tym bardziej, że dekoracje i aranżacje sceny wykonywała już sama:)Prawie wszystko oczywiście wykonałyśmy z filcu, który był tematem przewodnim grudniowego Dziecka na warsztat.
Co nam było potrzebne do jej wykonania?
  - średniej wielkości karton po artykułach spożywczych
 - kartki A4 filcu ( czarny, różowy - do wykonania naszej sceny zużyłam 5 arkuszy czarnego i 1 różowego)
 - inne arkusze filcu, do wykonania dekoracji bocznych ścian sceny - taśma dwustronna lub klej na gorąco
 - naklejki 3d serduszka ( Natalia je uwielbia, więc musiały się tam znaleźć)
 - nożyk do papieru
 Sposób wykonania: Karton rozcinany po bokach i zostawiamy jeden dłuższy bok i dwa krótsze, boczne. Następnie linijką odmierzamy wielkość okienka scenicznego i go wycinamy nożykiem. Potem pozostaje już tylko obklejenie kartonu filcem i jego udekorowanie:)

Wykonanie dekoracji sceny
 Teraz pozostało już tylko wykonanie dekoracji. Natalia postawiła na klimaty świąteczne ale nie zabrakło tez motywu księżniczek i zamków:)Wykonanie dekoracji ma też jedna zasadnicza zaletę - można je łatwo zmieniać, gdyż nie są przymocowane na trwale do planszy. W każdej chwili można je odczepić i wstawić nowe. Zastanawiałyśmy się tutaj nad rzepami ale uznałam, że są za mocne i trudno je będzie odczepić, postawiłam więc na taśmę dwustronną:) Pozostało już tylko oficjalne zaprezentowanie sztuki:)W związku z tym, iż już od jakiegoś czasu poluję na rożnego rodzaju pacynki na paluszek, które wykorzystuje do zajęć z książką z dzieciakami w bibliotece, Natalia miała już gotowych aktorów na scenę:) To nasza propozycja wykorzystania filcu do zabaw z dziećmi, sprawdźcie poniżej także co inne blogowe mamy wymyśliły dla swoich pociech:) Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Nasza szkoła domowa I&K w domowym zaciszu Jake, jeże nici i inne takie Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku WorldSchool Explorers Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki Jej cały świat

2 komentarze:

  1. Ha ha ha. U nas też teatrzyk, tylko troszkę inny :) Bardzo udana scena.

    OdpowiedzUsuń