wtorek, 22 grudnia 2015

Anioły od zadań specjanych


Dzisiaj na blogu będzie anielsko:) A to wszystko za sprawą Natalii, która postanowiła zrobić na konkurs aniołka. Miałyśmy przy tym dużo zabawy i radości. Oczywiście naszymi pomysłami na ich wykonanie dzielimy się z wami:)
Przy okazji chciałybyśmy wam także polecić świetną książkę o tej tematyce, którą z pewnością znajdziecie w bibliotece publicznej w waszej miejscowości:)
"Aniołek wesołek" J. K. Siwka to niezwykle zabawna i humorystyczna wierszowana opowiastka o pewnym aniołku, który pomagał dzieciom poradzić sobie z ich wadami:).
Aniołek wersja nr1
Co nam będzie potrzebne?
- styropianowy stożek z głową
- biała włóczka
- papierowa serwetka ze zdobieniem
- pistolet z klejem na gorąco
- błyszczący biały papier
- srebrny, kreatywny drucik
- kawałek czerwonej bibuły
- 5 szpilek
- czarny marker
Najpierw do głowy przyklejamy włosy aniołka. Najlepiej robi się to pistoletem z klejem na gorąco.
Następnie z serwetki wycinamy szatę aniołka
Z błyszczącego papieru wycinamy skrzydła, które przyczepiamy z tyłu szpilkami. Można ich brzegi ozdobić folią alminiową lub brokatem. Z kreatywnego drucika robiły aureolkę, którą przyczepiamy szpilką do głowy. Kawałek czerwonej bibuły zwijamy w rulonik, będą to usta aniołka. Następnie przyczepiamy ją szpilkami. Rysujemy oczy i aniołek gotowy:)
Aniołek wersja nr 2
Co nam będzie potrzebne?
- stożek styropianowy
- kula styropianowa
- biala włóczka
- czerwona fasola
- bibuła karbowana
- brokat
- wykałaczka
- kawałek czerwonej bibuły
- srebrny drucik kreatywny
- 5 szpilek
- pistolet z klejem na goraco
Sposób wykonania:
Korpus: Brzegi stożka od dołu obklejamy fasolą ( najlepszy jest pistolet z klejem na gorąco, gdyż wtedy fasola lepiej się trzyma). Następnie białą włóczką obklejamy stożek ( tutaj może być zwykły klej wikol), u  samej góry też obklejamy  czerwoną fasolą.
Głowa: Do kuli styropianowej przyklejamy włosy z włóczki ( tutaj też lepszy okazuje się pistolet z klejem na gorąco). Kawałek czerwonej bibuły zwijamy w wałeczek na usta i przyczepiamy szpilkami. Czarnym markerem rysujemy oczy, odrobiną pudru możemy zrobić rumieńce.
Skrzydła: Z karbowanej bibuły wycinamy skrzydła, brzegi smarujemy klejem i wysypujemy brokat, następnie szpilkami przypinamy do stożka. Z kreatywnego drucika robimy aureolkę i przyczepiamy szpilka do głowy.
Wykałaczką łączymy stożek z głową i aniołek gotowy:)
Mam nadzieję, że udało nam się was zainspirować do zrobienia własnej wersji anioła od zadań specjalnych:)Bo dobrze jak ktoś jeszcze czuwa nad nami oprócz mamy;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz